Seks i testosteron

Seks i testosteron

Na naszym blogu przedstawiamy najlepsze sposoby na zwiększenie poziomu testosteronu.

Wiemy już, co jeść, i co nie jeść, i jak można niemal natychmiast podnieść poziom testosteronu.

Ale nie omówiliśmy na razie ten najlepszy i najprzyjemniejszy sposób na zwiększenie poziomu testosteronu.

I tym jest seks.

Notatka: Mamy na myśli seks z żywym partnerem. Niestety masturbacja się nie liczy, wręcz przeciwnie. Zmniejsza długotrwale testosteron.

Dziś pokażemy sobie, jak dokładnie seks może wpływać na poziom testosteronu.

Sex i poziom testosteronu

Testosteron jest głównym hormonem męskim, więc pozytywny wpływ seksu na jego produkcję nie jest zaskakujący.

Naukowcy przypisują ten efekt kombinacji feromonów, dopamin, poczucia dominacji, siły, a nawet zwycięstwa.

Kilka ciekawych badań na ten temat.

  • W tym badaniu naukowcy zmierzyli poziom testosteronu w ślinie u 44 mężczyzn przed wejściem do klubu erotycznego. Po powrocie panów ponownie pobrano próbkę ślin. Okazało się, że u mężczyzn uprawiających seks w klubie poziom testosteronu wzrósł o 72%. Natomiast druga grupa mężczyzn, którzy byli tylko „w ruchu”, odnotowała wzrost tylko o 11%.
  • W 1992 roku przeprowadzono badanie oceniające 4 pary i ich aktywność seksualną. Odkryli, że w nocy, kiedy pary uprawiały seks, poziom testosteronu był znacznie wyższy niż wieczorem, kiedy nie uprawiali seksu.
  • W tym badaniu stwierdzono, że starsi mężczyźni, którzy częściej uprawiają seks, mają również wyższy poziom testosteronu we krwi.
  • To badanie na zwierzętach dowodzi, że nawet zwykłe oczekiwanie na seks może radykalnie zwiększyć poziom testosteronu. Powodem jest zwiększona motywacja i wyższy poziom hormonu dopaminy.
  • W tym badaniu stwierdzono, że jeśli mężczyźni nie uprawiali seksu przez długi czas (głównie z powodu zaburzeń erekcji), ich testosteron spadł o kilka procent.
  • Sam seks nie tylko podnosi poziom testosteronu, ale działa również na odwrót. Jeśli masz wyższy poziom testosteronu, masz też większą ochotę na seks (badanie, badanie).

Z powyższych badań jasno wynika, że ​​więcej seksu = więcej testosteronu, a także, że więcej testosteronu = więcej seksu.

Podsumowanie

Jeśli szukasz najprzyjemniejszego i najłatwiejszego sposobu na zwiększenie poziomu testosteronu, odpowiedź jest prosta.

Miej więcej seksu :)

PS: Seks to zdecydowanie najlepszy sposób na walkę z niedoborem testosteronu. Drugim najlepszym sposobem jest nasz naturalny produkt PRIMULUS, który możesz kupić TUTAJ!

 

Artykuł opublikowano 30 listopada 2015 roku w serwisie primulus.cz

Podoba ci się ten artykuł?
Udostępnij lub wyślij go swoim znajomym.
Wróć do bloga